Sprzedaż zadłużonej spółki z o.o to nic innego jak przeniesienie praw do niej. W roli kupującego występujemy my lub znajdujemy nabywcę na udziały w sprzedawanej zadłużonej spółce.
Na początku najlepiej przeprowadzić sprawozdanie finansowe, które jest podstawą do negocjacji ceny za udziały spółki. Zajmujemy się przygotowaniem niezbędnych dokumentów, protokołów i innych formularzy zaproponowanych przez sprzedającego.
Procedura przeniesienia praw odbywa się z udziałem notariusza, sporządzany jest akt notarialny lub poświadczenie umowy zbycia udziałów. My kupujemy zadłużoną spółkę, klient pozbywa się spółki, a przez to swojego problemu – ciężaru finansowego i psychicznego. Ma też szansę na odzyskanie części zainwestowanych pieniędzy – głównie zależy to od tego, jakiej wielkości długi miała zadłużona spółka.
Gdy 100% udziałów w zadłużonej spółce należy już do nas lub do nabywcy, którego znaleźliśmy, następuje odwołanie członków Zarządu i powołanie w ich miejsce nowego składu. Udzielamy absolutorium zarządowi na czas wykonywania przez niego czynności. Jeżeli klient ma takie życzenie, to możemy również zmienić nazwę oraz siedzibę zadłużonej spółki. Następnie, jeżeli jest taka konieczność, uzupełniamy PKD i podwyższamy kapitał zakładowy spółki.
W zasadzie ostatnim etapem jest przejęcie protokołem pełnej dokumentacji zadłużonej spółki. Później zostaje już tylko przygotowanie niezbędnych dokumentów do Krajowego Rejestru Sądowego, Głównego Urzędu Statystycznego, Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.